Spotkanie w "Baszcie"

img 4893We wtorek 28.05.2013 roku w ramach co miesięcznych „Spotkań z legendą” udaliśmy się do głogóweckiej Baszty Więziennej, która jest siedzibą Muzeum Regionalnego w Głogówku. Zobaczyliśmy jak niegdyś wyglądała cela więzienna, mogliśmy podziwiać wystawę „Na szlaku śląskiego malarstwa barokowego” oraz otwartą niedawno filię Miejsko – Gminnej Biblioteki Publicznej.

W baszcie czekała na nas jeszcze jedna miła niespodzianka – spotkanie z panią Henryką Młynarską, autorkę książki: „Legendy, podania i opowieści historyczne z Głogówka i okolic”.

W czasie spotkania zostaliśmy poczęstowani pyszną herbatą oraz słodkościami a pani Młynarska w sposób bardzo interesujący opowiedziała nam kilka ciekawych legend o naszym mieście i jego okolicach. Wychowankowie natomiast przedstawili legendę o historii powstania Baszty Więziennej, którą wieczorami przed snem czytali wraz z wychowawcami. Następnie za pomocą różnych form plastycznych ukazali wizerunek baszty.

Na zakończenie naszego miłego spotkania wręczyliśmy pani Henryce własnoręcznie zrobiony przez wychowanków upominek oraz podziękowaliśmy za spotkanie.

B. K. i R.K.

GTranslate

 
 
images
 
 
 epuap
 
 bezpieczna szkola
 
 
 

 

stowarzyszenie za_glosem_serca

 fsnt

 

 

 

 

licznik

Odwiedza nas 21 gości oraz 0 użytkowników.

Polub nas na Facebooku