Wzorowa łazienka

9nagrodaW obecnym roku szkolnym ruszyła już trzecia edycja akcji organizowanej przez markę Domestos, oferującej produkty, które czyszczą i dezynfekują powierzchnie, usuwając niewidoczne na pierwszy rzut oka bakterie, wirusy i grzyby.Nadrzędnym celem zainicjowanej akcji była troska o  poprawę stanu higieny i czystości w polskich szkołach, a tym samym zwiększenie bezpieczeństwa i dbałość o zdrowie najmłodszych.

Żeby wziąć udział w konkursie, w którym główną nagrodą jest corocznie remont szkolnej łazienki opiewający na 30 tysięcy złotych, należało nadesłać prace wykonane samodzielnie przez uczniów szkół podstawowych, ilustrujące wzorcową łazienkę, na które codziennie można było oddać swój głos (prace naszych uczniów widoczne na zdjęciach). Szkoła, na którą oddane zostało w tym czasie najwięcej głosów otrzymywała nagrodę główną, pozostałe aż do miejsca 200 – roczny zapas środków dezynfekujących Domestos.Konkurs trwał niemal 3 miesiące (od pierwszych dni września do końca listopada 2016 r.)

Gdy uczniowie naszej placówki klas podstawowych wykonali swoje prace i zostały one wysłane na stronę organizatora konkursu, okazało się że jesteśmy daleko poza „strefą medalową” - dopiero na 367 miejscu.

Postanowiliśmy jednak zawalczyć o nagrodę. W akcję włączyli się nauczyciele, ci zaś zmobilizowali uczniów a ci swoich rodziców i znajomych. Każdy kto miał konto na facebooku i poczcie e-mail obiecał głosować, a ci którzy jeszcze ich nie posiadali – specjalnie na potrzeby konkursu założyli. :). Na szczególną uwagę zasługują tu zwłaszcza uczniowie klas gimnazjalnych z wychowawczynią – p. Basią! Nie myślcie sobie że było łatwo, ale determinacja i wytrwałość popłaciły. Przesuwaliśmy się o kolejne i kolejne miejsca, by w październiku zdać sobie sprawę, że jeżeli nie na pierwszym miejscu, to znalezienie się w pierwszej dwusetce jest w naszym zasięgu.Kolejne tygodnie to potwierdziły i ostatecznie uplasowaliśmy się na bardzo wysokiej 86 pozycji, przesuwając się ponad 280 miejsc!!! Ale to już historia i to zeszłoroczna ;) W styczniu otrzymaliśmy naszą nagrodę: 9 kartonów środków dezynfekujących, o wartości rynkowej znacznie przekraczającej 800 zł, dzięki którym przez kolejny rok w naszej szkole będziemy wolni od niechcianych drobnoustrojów i zapachów.

Zaś kolejnym roku szkolnym z pewnością ponownie weźmiemy udział w kolejnej edycji licząc na jeszcze większe zaangażowanie i determinację, co być może poskutkuje jeszcze lepszymi wynikami....

 

 

 

GTranslate

 
images2016 
 
images
 
 
 epuap
 
 bezpieczna szkola
 
 
 

 

stowarzyszenie za_glosem_serca

 fsnt

 

 

 

licznik

Odwiedza nas 38 gości oraz 0 użytkowników.

Polub nas na Facebooku