Majowe święta narodowe

9.3maj.201728 kwietnia 2017 roku świętowaliśmy w naszej szkole nadchodzący Dzień Flagi oraz Rocznicę Konstytucji 3-go Maja. Zebraliśmy się w auli szkolnej, gdzie odśpiewaliśmy hymn Polski. Następnie starsi uczniowie podzielili się na drużyny i ruszyli ze wskazówkami do gry szkolnej pt.: „Znam swój kraj”.

W jej trakcie, na kolejnych punktach kontrolnych uczestnicy mieli wykonać określone zadania. Wśród nich było rozpoznawanie odgłosów z różnych stron Polski, rozpoznawanie i określanie smaków, tańczenie poloneza i krakowiaka oraz recytowanie wiersza W. Bełzy „Katechizm małego Polaka”. Za prawidłowe odpowiedzi drużyny otrzymywały zdjęcia z różnych stron naszego kraju i w ostatnim zadaniu miały umieścić je w odpowiednim miejscu na przygotowanej mapie Polski. W ten sposób powstała gazetka okolicznościowa. W jednym z punktów kontrolnych uczniowie zmierzyli się ze swoimi umiejętnościami dotyczącymi pierwszej pomocy, gdzie mogli liczyć na pomoc p. J.Staluszki.. Poziom umiejętności naszych uczniów okazał się wysoki. Od razu czujemy się bezpieczniej!!!

Zadaniem młodszych klas było pokolorowanie symboli naszego kraju i ułożeniu w prawidłowej kolejności wersów hymnu polskiego. W ten sposób powstał plakat. Prace wyszły wspaniale!!!

Uczniowie dobrze się bawili podczas gry i bezbłędnie rozpoznawali właściwe odpowiedzi. Okazało się również, że bardzo dobrze znają tekst wiersza. Gratulujemy i zapraszamy do wspólnej zabawy za rok!

Obchody państwowych uroczystości zostały przygotowane przez opiekuna Samorządu Szkolnego p. K.Kędziorę, a na punktach kontrolnych wiedzę uczestników sprawdzały panie B. Wituszyńska, A. Jamuła-Bielawiec, A. Szyndzielorz i p. J. Bujas. Młodszym w przygotowaniu plakatu towarzyszyły panie D. Kopiec i G. Staś.

GTranslate

 
images2016 
 
images
 
 
 epuap
 
 bezpieczna szkola
 
 
 

 

stowarzyszenie za_glosem_serca

 fsnt

 

 

 

licznik

Odwiedza nas 33 gości oraz 0 użytkowników.

Polub nas na Facebooku