XVII Wojewódzki Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

9abrd-201716 maja już po raz XVII wzięliśmy udział w rywalizacji o najlepszego eksperta w województwie w dziedzinie znajomości przepisów ruchu drogowego i umiejętności udzielania pierwszej pomocy. Po raz pierwszy jednak część konkurencji (jazda po miasteczku ruchu drogowego i rowerowym torze przeszkód), odbyła się na terenie Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego. Tam też korzystając z okazji zostaliśmy oprowadzeni po placach manewrowych, sali egzaminacyjnej oraz hali symulacji wypadków drogowych.

Uczniowie mieli tam okazję zobaczyć i zaczerpnąć wielu istotnych informacji z zakresu możliwości, procedury ubiegania się o prawo jazdy różnych kategorii oraz bezpieczeństwa poruszania się po drogach. Ponadto jak corocznie musieli wykazać się wysokim stopniem znajomości przepisów ruchu drogowego rozwiązując testy oraz umiejętnością udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

Pomiędzy konkurencjami można było się posilić na szkolnej stołówce pysznym bigosem.

Jak się okazało po podliczeniu wyników drużynowych i indywidualnych, był to dla naszej trójki:

Szymona Raczka, Patryka Woźniaka i Patryka Korby, a zarazem naszej placówki, najlepszy sezon w całej XVII – letniej historii turniejów rowerowych. Wszyscy uplasowali się w pierwszej piątce najlepszych zawodników kategorii uczniów gimnazjalnych:

  • II miejsce – PATRYK KORBA

  • III MIEJSCE – PATRYK WOŹNIAK

  • V MIEJSCE – SZYMON RACZEK

Stąd i drużynowo zajęliśmy miejsce na najwyższym podium. Wielkie gratulacje!!!

Nie należy więc się dziwić, że kapitan drużyny – Szymon Raczek udzielił wywiadów nie tylko radio Opole ale i lokalnej telewizji.

To jaszcze nie koniec atrakcji. Zajęcie I miejsca w województwie zobowiązuje. W dniach 29-31 maja będziemy reprezentować nasze województwo w X Finale Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym, który odbędzie się w Mikluszowicach niedaleko Bochni. Oby i tym razem dopisało nam szczęście …...

J.W.

GTranslate

 
images2016 
 
images
 
 
 epuap
 
 bezpieczna szkola
 
 
 

 

stowarzyszenie za_glosem_serca

 fsnt

 

 

 

licznik

Odwiedza nas 31 gości oraz 0 użytkowników.

Polub nas na Facebooku