XIV Przegląd Twórczości Wandy Chotomskiej

zk9w.ch.2017

19 maja 2017 roku w Domu Kultury w Głogówku spotkali się wychowankowie szkół i przedszkoli z miasta, aby wysłuchać wierszy Wandy Chotomskiej deklamowanych przez koleżanki i kolegów. Wszyscy artyści przedstawiali utwory w różnej interpretacji: część występowała grupowo, część indywidualnie. Każdy z nich wchodził na scenę z uśmiechem i bez cienia tremy! Nie zabrakło też interpretacji ruchem, gestem, głosem czy też za pomocą odpowiednich rekwizytów.

W ten sposób powstały „małe przedstawienia”. Brawom nie było końca, a na widowni oprócz dzieci i ich opiekunów zasiedli też bliscy występujących i przedstawiciele władz miejskich w osobie p. Ewy Radziwiłł. Nasz ośrodek reprezentował Dawid Nowak, który wystąpił jako pierwszy i zaskarbił sobie publiczność swoim wykonaniem wiersza pt.: „Dwa pudle”. Jeszcze nikt w taki sposób - „bumboksując” - nie przedstawiał poezji naszej patronki.

Ogromne podziękowania należą się Burmistrzowi Miasta – panu Andrzejowi Kałamarzowi, za wsparcie finansowe, dzięki któremu każda grupa występujących i każde dziecko z osobna, mogło otrzymać nagrodę. Dziękujemy również opiekunom i wychowawcom dzieci za przygotowanie ich do występów! Zapraszamy za rok, w maju, na spotkanie z kabaretami Wandy Chotomskiej. 

 

GTranslate

 
 
images
 
 
 epuap
 
 bezpieczna szkola
 
 
 

 

stowarzyszenie za_glosem_serca

 fsnt

 

 

 

 

licznik

Odwiedza nas 21 gości oraz 0 użytkowników.

Polub nas na Facebooku