X Finał Centralnego Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

5brd.bochW dniach 29 – 31 maja 2017 r. odbył się jubileuszowy X Finał Centralnego Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym dla Uczniów Szkół Specjalnych i Ośrodków Szkolno-Wychowawczych. Podopieczni naszej szkoły: Szymon Raczek, Patryk Korba i Patryk Woźniak wzięli udział w nim po raz pierwszy i reprezentowali województwo opolskie w kategorii gimnazjów.

Uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych w Opolu – w kategorii szkół podstawowych. W Turnieju wzięło udział 54 uczestników z terenu całej Polski, m.in. z: Krosna Odrzańskiego, Kamienia Pomorskiego, Polic, Warszawy, Kalisza, Wrocławia, Szydłowca, Poznania, Twardogóry...

Poszczególne ekipy zostały zakwaterowane w „Gospodzie nad Rabą” w Bochni. Turniej oficjalnie rozpoczął się wieczorem, uroczystym powitaniem przybyłych przez organizatorów, po którym uczniowie przystąpili do rozwiązywania testów z zakresu przepisów ruchu drogowego.

W kolejnym dniu rywalizacji uczestnicy musieli wykorzystać posiadaną wiedzę z zakresu przepisów ruchu drogowego w praktyce, jeżdżąc po miasteczku Ruchu Drogowego a także udzielając pierwszej pomocy przedmedycznej w symulowanych sytuacjach. Z kolei na Rowerowym Torze Przeszkód musieli się wykazać wysokimi umiejętnościami z zakresu opanowania jazdy na rowerze. Zmagania odbyły się w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Mikluszowicach, gdzie zostali dowiezieni autokarem.

Uroczysta gala podsumowująca odbyła się w Hotelu „Gospoda nad Rabą”, w której wszystkim wręczono cenne nagrody rzeczowe, złote medale, grawertony, a najlepszej piątce w obu kategoriach – okazałe puchary. Ostatecznie drużyna z Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Głogówku uplasowała się na wysokiej drugiej pozycji ulegając S.O.S.W. we Wschowie.

Turniej odbył się w miłej atmosferze, której towarzyszyła zdrowa, uczciwa rywalizacja a sam pobyt obfitował ponadto w wiele dodatkowych atrakcji, przewidzianych dla każdej drużyny. Były to: zajęcia na strzelnicy „Puszczy” Dziewin okraszone dodatkowymi nagrodami dla najlepszych strzelców z broni pneumatycznej, przejazdy sportowym Mercedesem CLA 45 AMGu boku kierowców rajdowych, zwiedzanie Kopalni Soli, Osady Sześciu Oraczy oraz Muzeum Motyli w Bochni.

Uczniom podczas turnieju kibicowało wielu znakomitych gości, m.in. z Ministerstwa Spraw  Wewnętrznych i Administracji, Krajowej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, przedstawicieli P.Z.M., Gminy, Kuratorium i Starostwa. 

J.W.

 

GTranslate

 
 
images
 
 
 epuap
 
 bezpieczna szkola
 
 
 

 

stowarzyszenie za_glosem_serca

 fsnt

 

 

 

 

licznik

Odwiedza nas 54 gości oraz 0 użytkowników.

Polub nas na Facebooku