Razem możemy więcej

1fest.2017

W kwietniu tego roku, Stowarzyszenie Przyjaciół i Osób Niepełnosprawnych „Za Głosem Serca”, działające przy Ośrodku Szkolno–Wychowawczym w Głogówku, wzięło udział w Programie „Decydujesz Pomagamy”, organizowanym przez sieć sklepów TESCO.

Dzięki zaangażowaniu pracowników i uczniów, nasz projekt otrzymał najwyższą liczbę głosów i tym samym Stowarzyszenie pozyskało grant w wysokości 5000 zł.

W piątek 2 czerwca mogliśmy zrealizować wygrany grant. Na nowym placu targowym w Głogówku, obok parku miejskiego, pracownicy naszego ośrodka zorganizowali festyn z okazji Dnia Dziecka pod hasłem „Razem możemy więcej” i zaprosili dzieci z naszego miasta.

Zabawa rozpoczęła się od powitania przez dyrektora ośrodka p. Marka Muszyńskiego gości: Starostę powiatu prudnickiego p. Roszkowskiego i Burmistrza miasta Głogówka p. Andrzeja Kałamarza. W chwilę później na miejscu zaczęli pojawiać się nasi milusińscy. Przywitał ich prowadzący p. Marcin Imiołek. Dla wszystkich wystąpił zespół w składzie: na perkusji Ewelina Szlotawa, a przy mikrofonie Mirek Witek, Marysia Obst, Dominika Białoskórska, Dawid Nowak, Krzysztof Witek

Na gości czekało wiele niespodzianek i atrakcji, a wśród nich pokonanie w dowolnej kolejności wszystkich przygotowanych stacji:

  • „ Malowanie twarzy”- tam panie wykonywały na twarzy barwne postacie motyli

  • „Odgadywanie smaku”- gdzie dzieci mogły się przekonać, czy znają smaki owocowych soków;

  • „Mój przyjaciel pies”- czyli spotkanie z Glorą

  • „Owocowy zawrót głowy”- gdzie czekały na wszystkich smaczne, owocowe koreczki;

  • „Sport to zdrowie”- czyli tory przeszkód do pokonania

  • „Spotkajmy się i pograjmy”- wesoła zabawa przy grach towarzyskich

  • „ Zamiast fast fooda zdrowa zupa” – na głodnych czekała pyszna zupa.

  • „Warkoczyki”- dla tych, którym marzą się kolorowe włosy;

  • „Malowanie pod chmurką” – gdzie każdy mógł stanąć przy sztalugach i poczuć się jak artysta malarz

Dzieci i ich opiekunowie byli zachwyceni formą zabawy, atmosferą i atrakcjami, a wrażenia ze wspólnej zabawy odbiły się szerokim echem w całym mieście. Wszyscy mamy nadzieję, że tą wspaniałą zabawę będziemy mogli powtórzyć za rok!

Autorką pomysłu i projektu była pani Ania Hajduk, a jego realizacją zajęli się pracownicy Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Głogówku.

Chcielibyśmy też podziękować burmistrzowi p. A. Kałamarzowi, za udostępnienie miejsca, które okazało się świetną lokalizacją dla takiej imprezy i za dofinansowanie atrakcji dla dzieci w tym: dmuchanego zamku.

GTranslate

 
 
images
 
 
 epuap
 
 bezpieczna szkola
 
 
 

 

stowarzyszenie za_glosem_serca

 fsnt

 

 

 

 

licznik

Odwiedza nas 11 gości oraz 0 użytkowników.

Polub nas na Facebooku