Zielona szkoła 2017

9.s.zi.sz-2017

W dniach od 04 do 10.06.2017 roku uczniowie i absolwenci Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Głogówku, podopieczni Stowarzyszenie Przyjaciół i Osób niepełnosprawnych „ Za głosem serca” przebywali na Zielonej Szkole w Łazach k/Koszalina.

 

Wyjazd współfinansowany był ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Uczestnicy mieszkali w ośrodku wypoczynkowym „Bryza”, położonym blisko morza. Ośrodek zapewnił ładne, przestronne pokoje i smakowite posiłki.

Tygodniowy pobyt uczestników wypełniony był różnymi atrakcyjnymi zajęciami, spacerami i zabawami na placu zabaw (huśtawki, siłownia, piłka nożna i siatkówka). Dzięki sprzyjającej aurze, nikt nie mógł narzekać na nudę. W trakcie pobytu odbyły się :

  • wycieczki do Mielna, Darłowa oraz Kołobrzegu

  • ognisko z pieczonymi kiełbaskami oraz dyskoteka

  • ciekawe zajęcia dotyczące historii powstania bursztynu.

  • chrzest Neptuna

W Mielnie najmłodszych uczestników urzekło ,,wesołe miasteczko”. W Darłowie uczniowie relaksowali się i bawili w Aquaparku, przeszli też przez most zwodzony oraz przespacerowali się nadmorską promenadą, w Kołobrzegu pływali statkiem „Viking” oraz podziwiali przepiękną panoramę z latarni morskiej i molo.

Dla uczniów wyjazd był niezapomnianą przygodą. Większość z nich nad morzem była po raz pierwszy. Dzięki wspaniałej pogodzie mieli możliwość podziwiania nadmorskich krajobrazów, a zorganizowane atrakcje dostarczyły im niesamowitych przeżyć.

Pobyt nad morzem dał uczniom możliwość samodzielnego poznawania otoczenia społecznego, przyczynił się do zdobycia umiejętności i nawyków kulturalnego spędzania wolnego czasu przez uczniów oraz stworzył im okazję do poszerzenia i pogłębienia wiadomości o kraju ojczystym oraz kształtował umiejętności poprawnego zachowania się wobec kolegów i społeczeństwa .

Z relacji uczestników wynika, że wyjazd bardzo im się podobał i dostarczył wielu radości, które przyczyniły się do choć chwilowego zapomnienia o przeciwnościach losu z jakimi borykają się na co dzień .

GTranslate

 
 
images
 
 
 epuap
 
 bezpieczna szkola
 
 
 

 

stowarzyszenie za_glosem_serca

 fsnt

 

 

 

 

licznik

Odwiedza nas 9 gości oraz 0 użytkowników.

Polub nas na Facebooku