99 Rocznica Odzyskania Niepodległości

9c.den 2017Dnia 9 listopada 2017 roku w naszej szkole świętowaliśmy Dzień Niepodległości. Rozpoczęliśmy oczywiście od odśpiewania hymnu państwowego. W ramach obchodów został zorganizowany turniej „Kocham Cię Polsko”, na wzór telewizyjnego teleturnieju.

Młodsze klasy z p. Grażyną Staś przygotowały biało-czerwone kotyliony i małe polskie flagi, które służyły do kibicowania.

Do każdej drużyny zostały wybrane spośród uczniów osoby, a opiekunami obu drużyn zostały pani Jola Misior i pani Marta Zając. Rozpoczęła się rywalizacja. Po zakończeniu każdej rundy przydzielane były punkty w postaci maleńkich biało-czerwonych flag. Tablicą wyników zajęła się pani Ola Jamuła – Bielawiec.

W pierwszej rundzie uczestnicy odpowiadali na pytania dotyczące j. polskiego, geografii i historii Polski. W drugiej zadaniem drużyn było odgadnąć „jaka to melodia”. Zagadki przygrywał pan Marcin Imiołek. Zadanie poszło śpiewająco. Runda trzecia to „kalambury” – ileż było zabawy przy rysowaniu! Czwarta – „głuchy telefon”, w piątej trzeba było przeliterować trudne polskie wyrazy, w szóstej –zaśpiewać cały refren polskiej piosenki, w siódmej - wykazać się znajomością tradycyjnych polskich potraw. Zrobiło się smacznie...

Po przeprowadzeniu teleturnieju i rozdaniu dyplomów za udział, wszyscy wspólnie odśpiewali tytułową piosenkę : „Kocham Cię Polsko”. W przerwach pomiędzy rundami śpiewane były piosenki patriotyczne ćwiczone na lekcjach muzyki: „Piechota”, „Rota”, „Legiony”, „Przybyli ułani” i „Wojenko, wojenko”.

Uczniom i nauczycielom taka forma świętowania bardzo przypadła do gustu. Było dużo zabawy, śmiechu i zdrowej rywalizacji. Wszyscy zgodnie stwierdzili, że właśnie w ten sposób należy świętować takie uroczystości.

To jednak nie był koniec świętowania…. W piątek kto tylko mógł przyszedł do szkoły w biało-czerwonych barwach. Na policzkach i dłoniach uczniów pojawiły się malowane polskie flagi.

Natomiast w sobotę wzięliśmy udział w miejskich obchodach Święta Niepodległości. Najpierw nasza delegacja nauczycieli i uczniów uczestniczyła we mszy świętej za Ojczyznę, a potem w marszu, z orkiestrą grającą wojskowe pieśni przeszliśmy z Rynku w Głogówku pod pomnik na Placu Wolności, gdzie złożyliśmy kwiaty.

GTranslate

 
 
images
 
 
 epuap
 
 bezpieczna szkola
 
 
 

 

stowarzyszenie za_glosem_serca

 fsnt

 

 

 

 

licznik

Odwiedza nas 13 gości oraz 0 użytkowników.

Polub nas na Facebooku