XII REGIONALNY TURNIEJ WIEDZY O ŚLĄSKU

6s.spotkania13 grudnia b.r. w Zespole Szkół Specjalnych w Kędzierzynie-Koźlu odbył się już po raz XII Regionalny Turniej Wiedzy o Śląsku. Temat przewodni tej edycji: „Wokół Świąt Bożego Narodzenia”.

Naszą szkołę reprezentowała trójka uczniów:

Natalia Cieślik

Piotr Łukaszów

Andrzej Witek.

Uczestnikami turnieju byliśmy po raz pierwszy a brali w niej udział uczniowie gimnazjów i klas P.D.P., szkół zawodowych, warsztatów terapii zajęciowej.

Turniej składał się z trzech etapów. Należało wykazać się umiejętnościami kulinarnymi sporządzając śląski deser bożonarodzeniowy (makówki, mouczkę), popisać wiedzą z zakresu znajomości śląskich zwyczajów bożonarodzeniowych oraz wykonać lampion ze słoika ozdabiając go różnymi ciekawymi materiałami. Każda z konkurencji wyłaniała zwycięzcę. Nasza trójka okazała się najlepsza w ostatniej konkurencji, sporządzając najładniejszy i najbardziej funkcjonalny lampion. Każdy z uczestników otrzymał dyplom a nagrodzeni uczniowie – świąteczne kubki wypełnione słodyczami, cała drużyna zaś – książkę traktującą o świątecznych słodkich wypiekach, piękną, ozdobna ramkę oraz pokaźnych rozmiarów bombonierkę.

Atmosfera konkursu była niezwykle miła i przepełniona świątecznymi potrawami i zapachami. Dziękujemy.

GTranslate

 
 
images
 
 
 epuap
 
 bezpieczna szkola
 
 
 

 

stowarzyszenie za_glosem_serca

 fsnt

 

 

 

 

licznik

Odwiedza nas 37 gości oraz 0 użytkowników.

Polub nas na Facebooku