Mamy nowego busa

5busW poniedziałek 23 kwietnia br., przed budynkiem Starostwa Powiatowego na ręce p. Dyrektora S.O.S.W. w Głogówku, zostały przekazane kluczyki do nowego 9-miejscowego mikrobusu przystosowanego do transportu osób niepełnosprawnych. 

Nasza placówka trzymała samochód FORD TRANSIT CUSTOM wyposażony w silnik wysokoprężny nowej generacji TDCi EcoBlue, o pojemności 2000 cm3 i mocy 130 KM, spełniający wymagające standardy Euro 6, oraz zapewniający doskonałe osiągi i moc przy z niskim zużyciu paliwa (zaledwie 6,1 l/100 km) i poziomie emisji CO2 (157 g/km). Pojazd posiada nowatorskie rozwiązania zapewniające użytkownikom wyższe bezpieczeństwo – m.in. system pomocy w utrzymaniu pojazdu na pasie ruchu, oraz Pre-Collision Assist - system, który może zmniejszyć siłę kolizji lub pozwolić uniknąć zderzenia, automatycznie włączający hamulce. Ważne jest, że został wyposażony w specjalną windę w wydatny sposób ułatwiającą transport osób niepełnosprawnych na wózkach inwalidzkich. Wartość pojazdu to 155,1 tys. zł. Samochód został zakupiony przez Powiat przy znaczącym wsparciu finansowym Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, w ramach "Programu wyrównywania różnic między regionami III". 86 tys. 91 zł pochodziło ze środków własnych Powiatu, a pozostałe - 69 tys. 11 zł zostało dofinansowane przez PFRON. 

W udzielonym wywiadzie p. Dyrektor powiedział m.in.: „Bardzo cieszymy się, że otrzymaliśmy dziś ten wyposażony w windę mikrobus, który ułatwi przejazdy osobom niepełnosprawnym spośród naszej młodzieży, którą codziennie dowozimy do naszej placówki z okolic Głogówka, a także z terenu gmin Biała i Lubrza. Samochód przyda się na pewno, ponieważ tych wyjazdów jest bardzo dużo. Rozpoczęliśmy naukę pływania oraz hydromasaże i codziennie wozimy dzieci na basen”. Niech nam zatem służy dobrze i oby jak najdłużej :)

GTranslate

 
 
images
 
 
 epuap
 
 bezpieczna szkola
 
 
 

 

stowarzyszenie za_glosem_serca

 fsnt

 

 

 

 

licznik

Odwiedza nas 27 gości oraz 0 użytkowników.

Polub nas na Facebooku