IV MIEJSCE W EUROPIE

1serbW dniach od 06 czerwca do 10 czerwca w miejscowości Zrenjanin (SERBIA) odbywały się Mistrzostwa Europy w Piłce Siatkowej Zunifikowanej Olimpiad Specjalnych. W mistrzostwach wzięło udział 12 reprezentacji: Serbii, Bośni, Azerbejdżanu, Niemiec, Rosji, Czarnogóry, Finlandii, Słowacji, Włoch, Chorwacji, Białorusi i Polski.

Siatkarze Specjalnego Ośrodka Szkolno Wychowawczego z Głogówka wraz z partnerami z MKS Pogoń Prudnik tworzyli reprezentację Polski na międzynarodowym turnieju w Serbii.

Poziom sportowy zawodów był bardzo wysoki. Reprezentacja Rosji, która zdobyła złoty medal była poza zasięgiem pozostałych ekip wygrywając w finale 2:0 z reprezentacją Słowacji. Trzecie miejsce przypadło Finlandii, która w meczu o III miejsce ograła 2:0 reprezentację Polski.

Z całego turnieju jesteśmy bardzo zadowoleni nasi zawodnicy zaprezentowali się na tych Mistrzostwach bardzo dobrze. Czwarte miejsce wśród 12 zespołów to ogromny sukces tych młodych chłopaków, którzy pierwszy raz brali udział w takich Mistrzostwach. Patronem całych Mistrzostw był były siatkarz Jugosławii Vladimir Grbić.

 

Skład reprezentacji Polski: Patryk Korba, Patryk Woźniak, Mateusz Wesoły, Marcin Florian, Anastazja Świstun, Małgorzata Ścibor – Karawan, Oskar Spychała, Michał Jeleń, Jakub Chwastyk, Filip Pęcherczyk

Trenerzy: Anna Hajduk, Aleksandra Jamuła-Bielawiec, Jacek Staluszka, Marek Muszyński.

GTranslate

 
 
images
 
 
 epuap
 
 bezpieczna szkola
 
 
 

 

stowarzyszenie za_glosem_serca

 fsnt

 

 

 

 

licznik

Odwiedza nas 28 gości oraz 0 użytkowników.

Polub nas na Facebooku