Uczniowie Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Głogówku medalistami w XI Ogólnopolskich Letnich Igrzyskach Olimpiad Specjalnych.

1letnie.igW dniach 9-12 czerwca w Katowicach, Chorzowie i Mikołowie ponad 1000 zawodników z niepełnosprawnością intelektualną rywalizowało o medale w 11 dyscyplinach sportowych. Wspierało ich ponad 800 trenerów, lekarzy, sędziów i wolontariuszy.

Główną areną igrzysk był Stadion Śląski, na którym odbyła się rywalizacja w pięciu dyscyplinach: piłce nożnej, lekkiej atletyce, kolarstwie, trójboju siłowym i bocce. Patronat honorowy objęła pani Agata Kornhauser-Duda, małżonka prezydenta RP. Zawody te były kwalifikacją do Światowych Igrzysk Olimpiad Specjalnych, które w marcu 2019 r. odbędą się w Abu Dhabi. Wśród reprezentacji województwa opolskiego znalazło się sześcioro uczniów Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego w Głogówku. Zawodnicy startowali w trzech dyscyplinach: piłce nożnej, trójboju siłowym i kolarstwie. Drużyna piłki nożnej reprezentująca województwo złożona była z zawodników klubów sportowych Olimpiad Specjalnych działających przy w Głubczycach, Głogówku i ZSS w Opolu, a skład zespołu tworzyli: S. Wilczyński, P. Bielski, J. Bielski, R. Bilik, T. Pośpiech (Głubczyce), D. Witek, D. Nowak, D. Wilsz, P. Koszek (Głogówek) i D. Przybyła (Opole). W trójboju siłowym uczeń A. Witek zdobył 3 miejsce za całość konkurencji oraz 2 brązowe i jeden srebrny medal za poszczególne jej składowe. W kolarstwie startował P. Bernaś i zajął na dystansie 500 m brązowy medal, zaś na dyst. 1000 m zajął 4 miejsce. Opiekunem - trenerem zawodników była pani M. Pieścikowska.

GTranslate

 
 
images
 
 
 epuap
 
 bezpieczna szkola
 
 
 

 

stowarzyszenie za_glosem_serca

 fsnt

 

 

 

 

licznik

Odwiedza nas 25 gości oraz 0 użytkowników.

Polub nas na Facebooku