Zielona szkoła 2018

2z.sW dniach od 14 do 20.06.2018 roku uczniowie i absolwenci Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Głogówku, podopieczni Stowarzyszenie Przyjaciół i Osób niepełnosprawnych „ Za głosem serca” przebywali na Zielonej Szkole w Łazach k/Koszalina.

Wyjazd współfinansowany był ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Brało w im udział 26 uczniów, 3 absolwentów, 5 rodziców oraz 8 opiekunów. Uczestnicy mieszkali w ośrodku wypoczynkowym „Bryza”, położonym blisko morza. Ośrodek zapewnił ładne, przestronne pokoje i smakowite posiłki. Tygodniowy pobyt uczestników wypełniony był różnymi atrakcyjnymi zajęciami, spacerami i zabawami na placu zabaw (huśtawki, siłownia, piłka nożna i siatkówka). Dzięki sprzyjającej aurze, nikt nie mógł narzekać na nudę. W trakcie pobytu odbyły się również inne atrakcje:

  • wycieczki do Mielna, Darłowa (połączona z wyjazdem do Aquaparku w Darłówku) oraz Dobrzycy
  • ognisko z pieczonymi kiełbaskami oraz dyskoteka

W Mielnie najmłodszych uczestników urzekło ,,wesołe miasteczko”. W Darłowie uczniowie przeszli przez most zwodzony oraz przespacerowali się nadmorską promenadą. Tu nie lada atrakcją okazał się wstęp do Aquaparku. W Dobrzycy uczestnicy zwiedzali ogrody botaniczne , weszli na wieżę widokową i bawili się w labiryntach. Dla podopiecznych Stowarzyszenia oraz uczniów Ośrodka wyjazd był niezapomnianą przygodą . Niektórzy z nich nad morzem byli po raz pierwszy. Dzięki wspaniałej pogodzie mieli możliwość podziwiania nadmorskich krajobrazów, a zorganizowane atrakcje dostarczyły im niesamowitych przeżyć .Tygodniowy pobyt przyczynił się do zdobycia umiejętności i nawyków kulturalnego spędzania wolnego czasu przez podopiecznych Stowarzyszenia oraz stworzył im okazję do poszerzenia i pogłębienia wiadomości o kraju ojczystym oraz kształtował umiejętności poprawnego zachowania się wobec kolegów i społeczeństwa . Z relacji uczestników wynika, że wyjazd bardzo im się podobał i dostarczył wielu radości, które przyczyniły się do choć chwilowego zapomnienia o przeciwnościach losu z jakimi borykają się na co dzień .

 

 

GTranslate

 
 
images
 
 
 epuap
 
 bezpieczna szkola
 
 
 

 

stowarzyszenie za_glosem_serca

 fsnt

 

 

 

 

licznik

Odwiedza nas 13 gości oraz 0 użytkowników.

Polub nas na Facebooku