100-lecie Niepodległości

7stulecie.o.nW tym roku szkolnym obchody 100-lecia Niepodległości nie ograniczyły się tylko do jednego dnia. W naszej szkole rozpoczęliśmy świętowanie 9 listopada. Już tradycyjnie (od sześciu lat) organizujemy z tej okazji turniej „Kocham Cię Polsko”. W piątek o 11.11 uroczyście rozbrzmiał hymn Polski – razem z uczniami odśpiewaliśmy wszystkie cztery zwrotki.

Następnie spośród uczniów i opiekunów wybraliśmy dwie drużyny, które stanęły do rywalizacji w siedmiu rundach turnieju (pytania i odpowiedzi, kalambury, polski serial, głuchy telefon, jaka to piosenka?, polskie potrawy, przeliteruj wyrazy). Przerwy pomiędzy rundami wypełniały melodie polskich piosenek żołnierskich. Zabawa była przednia!!! Uczestnicy zaangażowali się w rywalizację i popisali się znajomością wielu polskich zwyczajów. Każdy uczestnik apelu otrzymał piękny biało-czerwony kotylion. Na koniec rozdaliśmy pamiątkowe dyplomy i rozeszliśmy się do klas. Za rok spotkamy się znów!

W niedzielę delegacja uczniów i nauczycieli z naszej szkoły wzięła udział w uroczystej mszy świętej za Ojczyznę i złożyła kwiaty pod Pomnikiem Wolności w Głogówku.

W świąteczny poniedziałek – 12 listopada w MDK w Głogówku odbył się Przegląd Piosenki Patriotycznej, zorganizowany przez Szkołę Podstawową Nr 2, w którym nasz ośrodek reprezentowali: Tomek Lemka, Magda Hahn, Julia Kochmaniewicz i Sebastian Glomb. Nasi uczniowie zaśpiewali pisenkę pt.: „Przybyli ułani pod okienko”. Uczestnicy przeglądu, jak i przybyli na uroczystość goście, mogli poczęstować się kawą, herbatą i wodą oraz pysznym patriotycznym ciastem w biało-czerwonych barwach. Było bardzo uroczyście, momentami bardzo zabawnie, ale i wzruszająco. Mali patrioci pokazali nam jak pięknie można świętować !

GTranslate

 
 
images
 
 
 epuap
 
 bezpieczna szkola
 
 
 

 

stowarzyszenie za_glosem_serca

 fsnt

 

 

 

 

licznik

Odwiedza nas 10 gości oraz 0 użytkowników.

Polub nas na Facebooku