Uroczystość nadania sztandaru

9zw.sztandar27 listopada 2018 r., po 15 latach od momentu nadania szkole imienia Wandy Chotomskiej, Ośrodkowi Szkolno – Wychowawczemu w Głogówku nadano sztandar. Dla uczniów i pracowników był to szczególny i wzruszający moment. Pięknie wpisał się w obchody 100-lecia Niepodległości Polski.

 

Uroczystość rozpoczęła się mszą świętą w Kościele Parafialnym w Głogówku. Tam w asyście zaproszonych gości m.in. przedstawicieli władz Miasta i Gminy Głogówek, służb mundurowych, emerytowanych pracowników szkoły oraz pocztów sztandarowych innych szkół i Bractwa Strzeleckiego został poświęcony sztandar Ośrodka.

Następnie przy dźwiękach orkiestry dętej Glogovia Brass wszyscy uczestnicy przemaszerowali ulicami miasta do Miejsko – Gminnego Ośrodka Kultury.

Po odśpiewaniu hymnu państwowego i powitaniu gości rozpoczęła się główna część uroczystości. Dyrektor ośrodka pan Marek Muszyński przejął sztandar z rąk pocztu sztandarowego składającego się z przedstawicieli Rady Rodziców Ośrodka i uroczyście przekazał go uczniowskiemu pocztowi sztandarowemu. Tej chwili towarzyszyły słowa zobowiązania do sumiennego strzeżenia symbolu tradycji szkoły i spełniania obowiązków ucznia. Następnie zaprezentowano sztandar, na którego awersie w kolorze szafirowym znalazło się logo ośrodka przedstawiające Jacka i Agatkę oraz nazwa szkoły, natomiast rewers, w kolorze czerwonym wypełniło godło Rzeczpospolitej Polskiej i znamienne słowa: „Bóg, Honor, Ojczyzna”. Kolejny ważny moment uroczystości stanowiło ślubowanie uczniów ośrodka, po którym zabrali głos zaproszeni goście wśród nich vice kurator Oświaty pan Artur Zapała, zastępca burmistrza Głogówka – pan Sebastian Gerstenberg oraz dyrektorzy szkół i przedszkoli z terenu miasta i gminy. Podczas uroczystości swoją premierę miał hymn szkoły, który powstał specjalnie z tej okazji.

Następnie poczty sztandarowe wraz z gośćmi udały się do budynku ośrodka, gdzie w gablocie został umieszczony sztandar. Tym akcentem zakończono uroczystość nadania sztandaru Ośrodkowi Szkolno – Wychowawczemu w Głogówku.

GTranslate

 
 
images
 
 
 epuap
 
 bezpieczna szkola
 
 
 

 

stowarzyszenie za_glosem_serca

 fsnt

 

 

 

 

licznik

Odwiedza nas 8 gości oraz 0 użytkowników.

Polub nas na Facebooku