XVI Wojewódzki Konkurs Wiedzy Technicznej

9k.wiedzy-techDnia 26 marca gościliśmy po raz pierwszy w Strzelcach Opolskich na organizowanym już po raz XVI Wojewódzkim Turnieju Wiedzy Technicznej. Nasz ośrodek reprezentował uczeń klasy III gimnazjalnej - Kamil Przybyła. Konkurs podzielony był na trzy etapy.

Pierwszy stanowił test obejmujący wybrane zagadnienia z obowiązujących treści nauczania przedmiotu w gimnazjum. Dwa pozostałe zostały zarezerwowane był na wykonanie prac wybranymi technikami. W tej edycji należało wykazać się umiejętnościami wymiarowania i ręcznej obróbki drewna oraz profilowania drutu i łączenia do z nim (bocian na drewnianym klocku) oraz umiejętnościami odczytywania rysunku i sporządzania wg. wzoru - modelu latającego z papieru techniką origami. Wbrew pozorom, nie były to proste zadania. Kamil sprostał im w stopniu umożliwiającym zajęcie mu bardzo dobrego IV miejsca! Nasze gratulacje!!!

Chciało by się powiedzieć, że za rok będzie miejsce medalowe, lecz – niestety – to ostatni rok jego nauki w naszej szkole...

Turniej przebiegał w bardzo miłej atmosferze a organizatorzy oprócz wspaniałych, wartościowych nagród zapewnili obiad i słodki poczęstunek. Dziękujemy serdecznie.

GTranslate

 
 
images
 
 
 epuap
 
 bezpieczna szkola
 
 
 

 

stowarzyszenie za_glosem_serca

 fsnt

 

 

 

 

licznik

Odwiedza nas 13 gości oraz 0 użytkowników.

Polub nas na Facebooku