ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2018/2019

 

9c.z.r.szk

Nadszedł długo przez uczniów oczekiwany dzień 19 czerwca b.r., w którym wszyscy zgromadziliśmy się w auli szkoły na uroczystym zakończeniu roku szkolnego 2018/2019. Po odśpiewanym hymnie państwowym, zgromadzonych uczniów, rodziców i nauczycieli powitał Dyrektor placówki - p. Marek Muszyński,

który w krótkim przemówieniu zwrócił uwagę na wyjątkowość tegorocznej uroczystości, z dwóch głównych przyczyn. Pierwsza - to pozyskanie w tym roku przez szkołę sztandaru, którego wprowadzenie zainaugurowało uroczystość, druga – to zakończenie pewnego etapu w polskim szkolnictwie związanego z wygaśnięciem gimnazjów. Uczniem wyróżnionym za postawę i wyjątkowe zaangażowanie w działalność szkoły został Patryk Koszek, który w dniu 21 czerwca b.r. z rąk Burmistrza miasta p. P. Bujaka otrzyma nagrodę na specjalnej gali zorganizowanej dla wyróżniających się uczniów szkół gminy Głogówek.


Następnie nauczyciele przystąpili do wręczania nagród i dyplomów uczniom wyróżniającym się na polu: czytelnictwa, osiągnięć sportowych, konkursów plastycznych i innych osiągnięć. Ważnym punktem uroczystości było wręczenie świadectw i pamiątek (zdjęć i plecaków) sześciorgu gimnazjalistom żegnającym się ze szkołą oraz listów gratulacyjnych ich rodzicom a także rodzicom innych uczniów, szczególnie zasłużonym za działalność na rzecz placówki.

Wyprowadzenie sztandaru szkoły zamknęło część oficjalną.

W części artystycznej zaprezentowała się absolwentka gimnazjum – Laura Małota w piosenkach: „Lubię wracać...” oraz „Ale to już było”. Najmłodsi w krótkim, wymownym przedstawieniu przypomnieli wszystkim rozpoczynającym wakacje o bezpieczeństwie i rozwadze podczas letniego wypoczynku.

Podsumowania uroczystości dokonał p. Dyrektor, jeszcze raz zwracając uwagę na konieczność zachowania ostrożności podczas wakacji i życząc wszystkim owocnego wypoczynku.


GTranslate

 
 
images
 
 
 epuap
 
 bezpieczna szkola
 
 
 

 

stowarzyszenie za_glosem_serca

 fsnt

 

 

 

 

licznik

Odwiedza nas 55 gości oraz 0 użytkowników.

Polub nas na Facebooku