Spotkania 11 listopada

5vigor-d.niepodleglosciDnia 8 listopada odbyła się kolejna edycja spotkań integracyjnych: „Spotkanie na magicznym dywanie” i „Do zdrowia poprzez ruch” organizowanych w ramach II edycji Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego z projektu „Wspierajmy się razem!” Rehabilitacja dla seniorów, integracja sensoryczna dla dzieci oraz wspomaganie rozwoju niepełnosprawnych”.

Uczestnikami tego spotkania byli: seniorzy z Domu Dziennego Pobytu Senior Wigor, oraz uczniowie klas przysposabiających do pracy i szkoły podstawowej naszego ośrodka. Goście brali udział w zabawach na magicznym dywanie, co sprawiło im wiele radości, a uczniowie zaś próbowali swoich sil na sprzęcie do integracji sensorycznej.

W przerwie między zajęciami nasi goście mieli okazję spróbować pysznych zdrowych kanapek, ponieważ tego dnia w naszej szkole miała miejsce akcja „Śniadanie daje moc”. O godz. 11.30 seniorzy, razem z uczniami i nauczycielami, wzięli udział w turnieju „Kocham Cię Polsko”, który organizujemy już od siedmiu lat w ramach obchodów Dnia Niepodległości.

Dwie mieszane drużyny rywalizowały ze sobą w kategoriach: kalambury, polskie piosenki, filmy i seriale, polskie smaki i tradycje. Między kolejnymi rundami wszyscy uczestnicy śpiewali piosenki żołnierskie z czasów I wojny światowej. Wszyscy bawili się świetnie i czas minął nam bardzo szybko. Mamy nadzieję, że nasi goście na długo zapamiętają ten dzień.

GTranslate

 
 
images
 
 
 epuap
 
 bezpieczna szkola
 
 
 

 

stowarzyszenie za_glosem_serca

 fsnt

 

 

 

 

licznik

Odwiedza nas 13 gości oraz 0 użytkowników.

Polub nas na Facebooku