Wycieczka Kania i Synowie

1k i_s10 listopada 2017 r. uczniowie Szkoły Przysposabiającej do Pracy wraz z p. Arletą Fernezą i p. Danutą Kopiec odwiedzili największą w Polsce oraz jedną z największych na świecie wytwórni podłoża pod uprawę pieczarek Karol Kania i Synowie Sp. Zo.o w Pawłowiczkach.

Czytaj więcej: Wycieczka Kania i Synowie

99 Rocznica Odzyskania Niepodległości

9c.den 2017Dnia 9 listopada 2017 roku w naszej szkole świętowaliśmy Dzień Niepodległości. Rozpoczęliśmy oczywiście od odśpiewania hymnu państwowego. W ramach obchodów został zorganizowany turniej „Kocham Cię Polsko”, na wzór telewizyjnego teleturnieju.

Czytaj więcej: 99 Rocznica Odzyskania Niepodległości

X Regionalny Turniej Bowlingowy OLIMPIAD SPECJALNYCH

4bow07 Listopada 2017 w Myślinie odbył się X Regionalny Turniej Bowlingowy OLIMPIAD SPECJALNYCH.

W zawodach oprócz naszej szkoły wzięły udział drużyny z Czarnowąs, Leśnicy, Opola, Strzelec Opolskich i drużyn gospodarzy Dobrodzień.

Czytaj więcej: X Regionalny Turniej Bowlingowy OLIMPIAD SPECJALNYCH

XIII Opolski Turniej Badmintona OLIMPIAD SPECJALNYCH.

9a.bad18 października 2017 w Leśnicy odbyły się XIII Opolski Turniej Badmintona OLIMPIAD SPECJALNYCH.

W Mistrzostwach Województwa w zawodach oprócz naszej szkoły wzięły udział drużyny z Leśnicy, Kędzierzyna Koźla, Strzelec Opolskich, Opola, Czarnowąs i Głubczyce.

Czytaj więcej: XIII Opolski Turniej Badmintona OLIMPIAD SPECJALNYCH.

DZIEŃ PAPIESKI 2017

7d.p„Idźmy naprzód z nadzieją!”  – pod takim hasłem 8 października 2017 roku obchodzono XVII Dzień Papieski. Obchodom towarzyszyły liczne wydarzenia duchowe oraz kulturalne organizowane w całym kraju, a także w środowiskach polonijnych. Przeprowadzona została także przykościelna i publiczna zbiórka na fundusz stypendialny Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.

Czytaj więcej: DZIEŃ PAPIESKI 2017

Dzień Edukacji Narodowej 2017

1den.2017Świętowaliśmy dziś nadchodzący Dzień Edukacji Narodowej. Świetnie bawiliśmy się podczas Szkolnej Familiady. Dwie drużyny - nauczycieli i uczniów - odpowiadały na pytania związane z naszą szkołą. Wygrali oczywiście nauczyciele! Nagrodą był uścisk dłoni dyrektora szkoły. Zaskoczeniem był koncert zespołu uczniowskiego z super przebojem "Przez Twe oczy zielone...". Po wszystkim na pracowników naszej szkoły czekał słodki poczęstunek, kawa i herbata.

II Wojewódzki Turniej Rowerowy

9w.t.r.201711 października b.r. w w Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym w Prudniku, odbył się II Wojewódzki Turniej Rowerowy przeznaczony dla klas gimnazjalnych Z.E.T. i uczniów klas P.D.P.

Naszą placówkę reprezentowali:

Patryk Koszek

Rafał Szlotawa – klasy gimnazjalne

Czytaj więcej: II Wojewódzki Turniej Rowerowy

VIII Opolski Miting w Kolarstwie OLIMPIAD SPECJALNYCH

6kol-glub

 4 października 2017 w Głubczycach odbył się VIII Opolski Miting w Kolarstwie OLIMPIAD SPECJALNYCH. W zawodach oprócz naszej szkoły wzięły udział drużyny z Czarnowąs, Leśnicy, Opola, Strzelec Opolskich i drużyna gospodarzy z Głubczyc.

Czytaj więcej: VIII Opolski Miting w Kolarstwie OLIMPIAD SPECJALNYCH

Dzień Godności 2017

3d.g.2017We wtorek 3 października po raz pierwszy w naszej szkole a nie poza jej terenem, obchodziliśmy Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną. Wstępnie podczas zorganizowanego apelu przypomnieliśmy społeczności uczniowskiej o potrzebie zachowywania tak własnej, jak i innych godności osobistej

Czytaj więcej: Dzień Godności 2017

"NIE MA ŚMIECI – SA SUROWCE"

1s.s.2017"NIE MA ŚMIECI – SĄ SUROWCE" - pod takim hasłem ruszyła tegoroczna akcja Sprzątania Świata, do której tradycyjnie włączył się nasz Ośrodek. 27 września wszyscy uczniowie wraz z wychowawcami, zaopatrzeni w worki i rękawice wyruszyli na sprzątanie pobliskiego parku, aby pozbierać zalegające tam śmieci.

Czytaj więcej: "NIE MA ŚMIECI – SA SUROWCE"

POŻEGNANIE

W sobotę 9 września 2017 roku zmarła nagle nasza koleżanka pani Alicja Mackiewicz. Od 2000 roku była pracownikiem Ośrodka kirSzkolno – Wychowawczego w Głogówku. Pracowała jako wychowawca w internacie. Była ciepłą uśmiechniętą osobą bardzo lubianą przez swoich wychowanków, którym zresztą często pomagała i poświęcała swój wolny czas. Dzięki Niej nasi uczniowie mieli możliwość udziału w popularnej telewizyjnej „Familiadzie”. Współpracowała też z panem Waldemarem Lankaufem, z którym wiele lat współprowadziła grupę teatralną „Nawet bardzo”. Grupa ta brała udział w Ogólnopolskim Przeglądzie Teatralnym zdobywając pierwsze miejsce.

Rodzinie i bliskim składamy serdeczne wyrazy współczucia.

 

                                                                                       Dyrektor,  pracownicy i uczniowie

                                                                                       Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Głogówku.

 

GTranslate

 
images2016 
 
images
 
 
 epuap
 
 bezpieczna szkola
 
 
 

 

stowarzyszenie za_glosem_serca

 fsnt

 

 

 

licznik

Odwiedza nas 47 gości oraz 0 użytkowników.

Polub nas na Facebooku