Miting w Trójboju Siłowym

100 1997W dniu 28.09.2016r w Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym w Prudniku odbył się VIII Regionalny Miting w Trójboju Siłowym Olimpiad Specjalnych Polska – Opolskie. W zawodach wzięli udział: Mikołaj Świetlikowski, Paweł Tomasiak, Andrzej Witek i Szymon Raczek. Uczniowie w swoich kategoriach wiekowych zajęli 3 miejsca. Gratulujemy.

Ogólnopolski Mityng Olimpiad Specjalnych w kolarstwie

20160917 181011W dniach 16-19 września w Augustowie odbył się Ogólnopolski Mityng Olimpiad Specjalnych w kolarstwie. Reprezentację woj. opolskiego reprezentował uczeń Ośrodka Szkolno - Wychowawczego z Głogówka Andrzej Witek. Startował on na dwóch dystansach 500m i 1000m. Na obydwu tych dystansach zajął II - miejsce zdobywając srebrne medale. Jest to kolejny sukces sportowy uczniów z  Ośrodka z Głogówka.

IV Opolski Turniej Piłki Siatkowej

hokej 2W dniu 12 maja na Politechnice Opolskiej w Opolu odbył się IV Opolski Turniej Piłki Siatkowej Zunifikowanej Olimpiad Specjalnych oraz Opolski Turniej Hokeja Halowego. Na tych zawodach nie mogło zabraknąć reprezentantów z Ośrodka Szkolno - Wychowawczego z Głogówka. Drużyna siatkarska wspierana zawodniczkami SPPS Prudnik spisała się znakomicie, zajmując I –miejsce. W turnieju wystąpiły drużyny z Leśnicy, Prudnika, Rybnika (gościnnie), dwie drużyny z Kędzierzyna – Koźla i z Głogówka. Drużynę prowadził Pan M. Muszyński.

MISTRZOSTWA WOJEWÓDZTWA W TENISIE STOŁOWYM

W dniu 10 marca w Głubczycach odbyły się Mistrzostwa Województwa opolskiego szkół Specjalnych w tenisie stołowym. Ośrodek Szkolno - Wychowawczy z Głogówka reprezentowało w zawodach 6 uczestników startujących w trzech kategoriach wiekowych.  Wśród kobiet w kategorii dziewcząt starszych dwie uczennice z Ośrodka zajęły dwa pierwsze miejsca w woj. opolskim: pierwsze miejsce zajęła Maria Obst a drugie miejsce Jessika Barcik.

NASI TAM BYLI

W dniu 24 lutego siedmiu uczniów Ośrodka Szkolno – Wychowawczego z Głogówka obejrzało na żywo w roli kibiców mecz Plus Ligii pomiędzy drużynami ZAKSY Kędzierzyn – Koźle a ASSECO RESOVIA Rzeszów. Drużyna z Rzeszowa to aktualny Mistrz Polski oraz czołowa drużyna Europejska mająca w składzie takich zawodników jak: B. Kurek, F. Drzyzga.

PRZYWIEŹLI ZŁOTO Z WŁOCH....

gazeta 1W dniach od 2 do 6 stycznia we Włoszech w miejscowości Biella odbywał się Międzynarodowy Turniej Piłki Siatkowej Zunifikowanej Olimpiad Specjalnych. W turnieju tym wystąpiła reprezentacja Polski złożona z zawodników z Oddziału opolskiego. W kadrze znaleźli się zawodnicy z Ośrodka Szkolno Wychowawczego z Głogówka i Kędzierzyna – Koźla, partnerami byli zawodnicy z SPPS Prudnik. Trenerami reprezentacji byli Pan Marek Muszyński i Pani Ewa Hałambiec. W zawodach wystąpiło 8 drużyn. Mecze odbywały się systemem do dwóch wygranych setów. Po wygraniu 4 meczy nasi reprezentanci znaleźli się w wielkim finale gdzie czekali już na nich reprezentanci Niemiec. Mecz finałowy odbył się 5 stycznia w hali gdzie zasiadło ok. 2tys. kibiców. Nasi reprezentanci jeszcze nigdy nie mieli możliwości wystąpić przy takiej oprawie meczowej.

MAKROREGIONALNY TURNIEJ PIŁKI SIATKOWEJ

siatkaW dniach 4-6 grudnia w Głuchołazach odbywał się I Makroregionalny Turniej piłki siatkowej zunifikowanej O.S. Pięciu uczniów Ośrodka Szkolno Wychowawczego z Głogówka reprezentowało nasze województwo opolskie w tym turnieju: J. Barcik, Sz. Raczek, D. Bubeńko, P. Korba, P. Woźniak. Nasi reprezentanci wspierani byli zawodnikami z Prudnika i Głogówka, którzy wystąpili w roli parterów: M. Ścibor, A. Świstun, P. Marczyński, M. Cydejko, M. Jary. Trenerami drużyny byli Panowie: S. Bogocz i M. Muszyński.

Mityng Kolarski

W dniu 30 września w Głubczycach nasi uczniowie wzięli udział w Mityngu Kolarskim organizowanym w ramach Olimpiad Specjalnych.

Wyniki: K. Witek w wyścigu na 5000m. zajął I – miejsce, A. Witek w wyścigu na 1000m zajął I –miejsce, M. Wesoły w wyścigu na 5000m zajął II – miejsce, M. Schneider w wyścigu na 1000m zajął II – miejsce. Każdy z naszych reprezentantów startował w swojej kategorii wiekowej. Wszystkim złotym i srebrnym medalistom gratulujemy.

Zawody sportowe

W dniu 9 września w Prudniku odbyły się zawody sportowe w ramach Olimpiad Specjalnych w „Bocce”. Po raz pierwszy zawodnicy klubu „Promyk” wzięli udział w tych zawodach. Naszą szkołę reprezentowali: D. Witek, A. Witek, B. Jaksy i M. Schneider. W klasyfikacji drużynowej nasi zawodnicy zajęli IV miejsce.

Trójbój Siłowy Olimpiad Specjalnych

W dniach 22-24 maja 2015r., w Wiśle, odbył się X Ogólnopolski Mityng w Trójboju Siłowym Olimpiad Specjalnych. W zawodach wzięło udział 70 zawodników z całej Polski. Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy w Głogówku reprezentował Mikołaj Świetlikowski w kategorii wagowej do 60 kg. Po dwóch dniach zmagań na pomoście wywalczył on czołowe lokaty, co przedstawia poniższe zestawienie:

KOSZYKARZE NIEPOKONANI

W dniu 6 maja w Opolu odbył się Turniej Koszykówki Olimpiad Specjalnych . Głównym organizatorem zawodów była Politechnika Opolska oraz Opolski Oddział Regionalny Olimpiad Specjalnych. W turnieju wzięły udział trzy drużyny (Kędzierzyn – Koźle, Prudnik i Głogówek). Drużyna z Ośrodka Szkolno Wychowawczego z Głogówka od ośmiu lat jest niepokonana w naszym województwie.

MISTRZOWIE W BIEGACH PRZEŁAJOWYCH

20150416 112949W dniu 16 kwietnia w Raszowej odbyły się Mistrzostwa Województwa Opolskiego w biegach przełajowych Szkół Specjalnych. Reprezentację Ośrodka Szkolno Wychowawczego z Głogówka reprezentowali na mistrzostwach Szymon Raczek w biegu na 2400 metrów i Natalia Gorke na 1600 metrów. Startowali oni w kategoriach wiekowych rocznik 1999 i młodsi. Zarówno Szymon jak i Natalia zajęli I – miejsca zostając Mistrzami województwa opolskiego.

NASI NA MECZU

01.04.2015 162W dniu 01 kwietnia 2015 roku nasz Ośrodek Szkolno - Wychowawczy wspólnie ze Stowarzyszeniem Prudnickiej Piłki Siatkowej w Prudniku zorganizował wspólny wyjazd integracyjny naszych wychowanków i młodych adeptów siatkówki z Prudnika na mecz PLUS LIGII w piłce siatkowej pomiędzy drużynami ZAKSA KĘDZIERZYN - a CUPRUM LUBIN, który odbył się w Kędzierzynie – Koźlu. Wszyscy uczestnicy po meczu mieli możliwość spotkać się z zawodnikami, którzy każdemu wręczyli pamiątkowe kalendarze ze zdjęciem drużyny. Każdy z nas mógł z każdym z siatkarzy zrobić sobie wspólne zdjęcie oraz zamienić parę zdań.

MEDALE ZDOBYTE W TENISIE STOŁOWYM

W dniu 26 marca w Głubczycach odbyły się Mistrzostwa Województwa opolskiego w tenisie stołowym. Naszą szkołę reprezentowało 6 zawodników, którzy startowali w trzech kategoriach wiekowych. W kategorii rocznika 2001r. i młodsi , III – miejsce zajął Szymon Raczek, który zdobył brązowy medal. W tej samej kategorii IV – miejsce zajął P. Korba. W kategorii 1998r. i młodsi pierwsze miejsce zajął S. Kozica, który został Mistrzem woj. opolskiego. Przez eliminacje nie przebił się Andrzej Witek. Natomiast w kategorii open II - miejsce zajął Mateusz Wesoły a III – miejsce zajął Marcin Florian.

„Mały Olimpijczyk”

Dnia 24 marca w Kędzierzynie – Koźlu20150324 120556 odbyły się wojewódzkie zawody „Mały Olimpijczyk” dla niepełnosprawnych uczniów ze szkół podstawowych. Naszą szkołę reprezentowała sześcioosobowa drużyna złożona z trzech chłopców i trzech dziewcząt. Każdy z uczestników otrzymywał kartę startową i musiał zaliczyć dwanaście konkurencji sprawnościowych. W rywalizacji grupowej uczniowie zajęli najwyższe VI miejsce. W konkursie indywidualnym uczeń Patryk Korba zajął III miejsce.

SIATKÓWKA W GŁOGÓWKU

Po raz III nasza szkoła była organizatorem III Opolskiego Turnieju Piłki Siatkowej Zunifikowanej Olimpiad Specjalnych.W dniu 18 marca cztery drużyny: (dwie z Kędzierzyna – Koźla, Głubczyc i gospodarze) wzięło udział w turnieju. Wszystkie mecze były bardzo wyrównane i kończyły się po trzysetowych setach. Poziom zawodów był bardzo wysoki ponieważ partnerami byli zawodnicy występujący w III lidze.