MISTRZOWIE W BIEGACH PRZEŁAJOWYCH

20150416 112949W dniu 16 kwietnia w Raszowej odbyły się Mistrzostwa Województwa Opolskiego w biegach przełajowych Szkół Specjalnych. Reprezentację Ośrodka Szkolno Wychowawczego z Głogówka reprezentowali na mistrzostwach Szymon Raczek w biegu na 2400 metrów i Natalia Gorke na 1600 metrów. Startowali oni w kategoriach wiekowych rocznik 1999 i młodsi. Zarówno Szymon jak i Natalia zajęli I – miejsca zostając Mistrzami województwa opolskiego.

Tego samego dnia również w Raszowej odbył się Mityng w biegach przełajowych Olimpiad Specjalnych. Klub sportowy „PROMYK” działający przy Ośrodku Szkolno Wychowawczym z Głogówka reprezentowało pięciu zawodników. Cała piątka spisała się znakomicie zdobywając łącznie 4 medale w swoich kategoriach wiekowych.

Krzysztof Witek zajął I – miejsce a Dariusz Witek II – miejsce w biegu na 1600 metrów.

Marcin Florian i Andrzej Witek zajęli w swoich kategoriach wiekowych III – miejsca w biegu na 800 metrów. Natomiast Michael Schneider zajął IV – miejsce również w biegu na 800m.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów sportowych.