PRZYWIEŹLI ZŁOTO Z WŁOCH....

gazeta 1W dniach od 2 do 6 stycznia we Włoszech w miejscowości Biella odbywał się Międzynarodowy Turniej Piłki Siatkowej Zunifikowanej Olimpiad Specjalnych. W turnieju tym wystąpiła reprezentacja Polski złożona z zawodników z Oddziału opolskiego. W kadrze znaleźli się zawodnicy z Ośrodka Szkolno Wychowawczego z Głogówka i Kędzierzyna – Koźla, partnerami byli zawodnicy z SPPS Prudnik. Trenerami reprezentacji byli Pan Marek Muszyński i Pani Ewa Hałambiec. W zawodach wystąpiło 8 drużyn. Mecze odbywały się systemem do dwóch wygranych setów. Po wygraniu 4 meczy nasi reprezentanci znaleźli się w wielkim finale gdzie czekali już na nich reprezentanci Niemiec. Mecz finałowy odbył się 5 stycznia w hali gdzie zasiadło ok. 2tys. kibiców. Nasi reprezentanci jeszcze nigdy nie mieli możliwości wystąpić przy takiej oprawie meczowej.

Pierwszy set to całkowita dominacja naszych reprezentantów – zagrywka i odbiór funkcjonował znakomicie i tego seta wygraliśmy do 14. W drugim secie od samego początku nasi reprezentanci odskakują na 3-4 punkty (10:6 i 18:14). Przy prowadzeniu 23:20 popełniamy własne błędy i to Niemcy mają pierwszą piłkę setową przy wyniku 23:24. W tym momencie trener bierze czas i bronimy pierwszą piłkę setową i przy wyniku 26:25 kończymy atakiem ze skrzydła i reprezentacja Polski ostatecznie wygrywa seta do 25 punktów i cały mecz 2:0.

Skład: J. Barcik, A. Świstun, M. Ścibor, P. Marczyński, M. Cydejko, Sz. Raczek, M. Marzec,

D. Klepsz

Trenerzy: M. Muszyński – I trener i E. Hałambiec – II trener

Opinia (I – trenera M. Muszyński) – nasi reprezentanci w tym turnieju spisali się znakomicie, perfekcyjne przyjęcie zagrywki i atak a przede wszystkim własna skuteczna zagrywka pozwoliła nam zagrać znakomity turniej. Natomiast sam finał to już ogromne emocje – gra przy 2 tyś. kibicach i przy takiej oprawie meczu (hymny narodowe Polski i Niemiec), emocje z tym związane były ogromne. Baliśmy się meczu finałowego ponieważ miejscowi organizatorzy turnieju mówili, że sam finał to będzie coś nieprawdopodobnego. Nasi zawodnicy spisali się znakomicie ich gra a przede wszystkim odporność psychiczna pozwoliły nam zwyciężyć w całym turnieju bez straty seta. Wszyscy nasi reprezentanci wraz z trenerami ten turniej zapamiętają na długo.