Pracownia informatyczna

Komputery, czy tego sobie życzymy, czy nie - stały się naszą codziennością. Jesteśmy na nie zdani i warto, a nawet należy mieć o nich chociaż blade pojęcie. Większość szkolnych pracowni wyposażonych jest w komputery klasy PC. Nasza pracownia od początku jej istnienia, czyli do roku szkolnego 2001/2002 jest wyposażona w komputery Apple'a. 
efs2

 

W roku szkolnym 2007/2008 otrzymaliśmy kolejną pracownię współfinansowaną ze środków Unii Europejskiej w ramach projektu EFS. Ponieważ bardzo byliśmy zadowoleni z jakości wykonania poprzednich komputerów, prostoty ich obsługi i dostarczonego przez firmę Apple oprogramowania postaraliśmy się, aby kolejna pracownia była w nie ponownie wyposażona.

Pracownia wyposażona została w nowoczesny sprzęt komputerowy oraz oprogramowanie spełniające wymogi nauczania na I, II i III etapie. Każdy komputer w pracowni jest połączony z Internetem. Wyposażenie pracowni stanowi 10 komputerów uczniowskich, jeden serwer nauczycielski, laptop, drukarka laserowa monochromatyczna, skaner, projektor multimedialny oraz zestawy słuchawkowe do każdego stanowiska i zestaw głośnikowy.

Od chwili przekazania, w pracowni odbywają się zajęcia lekcyjne z wykorzystaniem dostępnych urządzeń. Objęte są nimi wszystkie klasy drugiego i trzeciego etapu nauczania. Ponadto w ramach zajęć rewalidacyjnych korzystają z niej uczniowie klasy przysposabiającej do zawodu, zaś w ramach zajęć popołudniowych z pracowni korzystają wychowankowie internatu. Ponadto w roku szkolnym 2010/2011 pracownia służy uczniom klas gimnazjalnych realizującym projekt dofinansowywany ze środków Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Wykorzystywana jest zatem do różnych celów, na różnym etapie zaawansowania i w różnym stopniu przez wszystkich uczniów naszego ośrodka.
 

GTranslate

 
 
images
 
 
 epuap
 
 bezpieczna szkola
 
 
 

 

stowarzyszenie za_glosem_serca

 fsnt

 

 

 

 

licznik

Odwiedza nas 7 gości oraz 0 użytkowników.

Polub nas na Facebooku