WYCIECZKA DO NADLEŚNICTWA W OPOLU

04 czerwca 2014 roku wszyscy uczniowie szkoły podstawowej wzięli udział w wycieczce do Nadleśnictwa w Opolu zorganizowanej w ramach projektu „Fascynujący Świat Nauki i Technologii”. Zajęcia odbywały się w Zielonym Centrum Edukacji Przyrodniczej. W pomieszczeniu, gdzie były warsztaty, uczniowie mogli obejrzeć eksponaty zwierząt, roślin, przykładowych narzędzi używanych w lesie : siewnik, pług, piły itp., jak i inne przyrządy służące zobrazowaniu pracy leśników: pułapki na owady, oznaczniki do drewna, drzewołazy itd. Dużym zainteresowaniem cieszyła się projekcja filmu upamiętniająca pożar z roku 1992 w Kuźni Raciborskiej i okolicach.

Czytaj więcej: WYCIECZKA DO NADLEŚNICTWA W OPOLU

WYCIECZKA WYJAZDOWA

15 maja 2014r uczniowie szkoły podstawowej wzięli udział w wycieczce zorganizowanesnit33j wramach projektu „Fascynujący Świat Nauki I Technologii” do ZACZAROWANEGO ŚWIATA w Opolu. Zajęcia odbyły się w pięciu pracowniach eksperymentalno – doświadczalnych: Humanicum, Elektonicum, Roboticum, Instrumentarium i Machanicum. Dzieci świetnie się bawiąc, samodzielnie (oczywiście pod kierunkiem i opieką fachowców i swoich nauczycieli) wykonywały doświadczenia.

Czytaj więcej: WYCIECZKA WYJAZDOWA

WIZYTA W PLANETARIUM ORION

11 i 12 marca 2014 roku odbyły się zajęcia w Mobilnym Planetarium, które zostało usytuowane w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Głogówku. Dzieci miały okazję zapoznać się z pomocami naukowymi służącymi do identyfikacji obiektów i ustalania czasu zjawisk astronomicznych. Należały do nich: obrotowa mapa nieba, tablet z oprogramowaniem astronomicznym, atlas nieba, lornetka i luneta.

Czytaj więcej: WIZYTA W PLANETARIUM ORION

„FASCYNUJĄCY ŚWIAT NAUKI I TECHNOLOGII"

Uczniowie szkoły podstawowej biorący udział w projekcie zakończyli zajęcia pozalekcyjne realizowane w module matematyczno-przyrodniczym lub humanistyczno-ekologicznym. Zajęcia w trzech grupach projektowych były prowadzone przez następujących nauczycieli: B. Wituszyńska i G. Staś (jedna grupa projektowa) oraz K. Kędziora i J. Wituszyński (dwie grupy projektowe). Realizowane ścieżki edukacyjne były dla uczniów nie tylko szalenie interesujące, doskonalące umiejętności, podnoszące poziom wiedzy ale przede wszystkim niezwykle atrakcyjne. Spędzone wspólnie 20 godzin bardzo szybko minęło…

Czytaj więcej: „FASCYNUJĄCY ŚWIAT NAUKI I TECHNOLOGII"

SPRZĘT SPORTOWY I POMOCE DYDAKTYCZNE

Do realizacji działań w ramach projektu „Fascynujący Świat Nauki i Technologii” Regionalne Centrum Rozwoju Edukacji w Opolu przekazało nieodpłatnie sprzęt i pomoce dydaktyczne dla naszej szkoły. Wśród nich znalazły się programy dla nauczycieli języka polskiego - „Dysleksja” - multimedialne oprogramowanie wspomagające profilaktykę oraz terapię pedagogiczną trudności w czytaniu i pisaniu oraz „Matematyka – terapia pedagogiczna” - seria programów kształtujących umiejętności matematyczne oraz wspomagające diagnozę i terapię zaburzeń w tym zakresie.

Czytaj więcej: SPRZĘT SPORTOWY I POMOCE DYDAKTYCZNE

Więcej artykułów…

GTranslate

 
 
images
 
 
 epuap
 
 bezpieczna szkola
 
 
 

 

stowarzyszenie za_glosem_serca

 fsnt

 

 

 

 

licznik

Odwiedza nas 16 gości oraz 0 użytkowników.

Polub nas na Facebooku