„FASCYNUJĄCY ŚWIAT NAUKI I TECHNOLOGII"

Uczniowie szkoły podstawowej biorący udział w projekcie zakończyli zajęcia pozalekcyjne realizowane w module matematyczno-przyrodniczym lub humanistyczno-ekologicznym. Zajęcia w trzech grupach projektowych były prowadzone przez następujących nauczycieli: B. Wituszyńska i G. Staś (jedna grupa projektowa) oraz K. Kędziora i J. Wituszyński (dwie grupy projektowe). Realizowane ścieżki edukacyjne były dla uczniów nie tylko szalenie interesujące, doskonalące umiejętności, podnoszące poziom wiedzy ale przede wszystkim niezwykle atrakcyjne. Spędzone wspólnie 20 godzin bardzo szybko minęło…


Młodsze dzieci zgłębiały tajniki zegarów – odwiedziły zegarmistrza, zapoznały się z jego pracą i historią zegara, mechanizmami działania wielu modeli i ciekawymi eksponatami. Budowały i odczytywały godziny na zegarze słonecznym, samodzielnie wykonały czasomierze z tekturki, plasteliny.        

Zaproszenie rodziców na mały poczęstunek sałatką ułożoną w kształcie zegara i prezentacja swoich prac – wszystko to budziło w dzieciach ogromne emocje…

Grupy starszych uczniów próbowały zrozumieć istotę i pojęcie szczęścia poszukując go: w szkole, wśród najbliższych, w gronie kolegów i koleżanek, w zwykłym codziennym życiu, podczas doświadczania choćby tych małych, osobistych sukcesów – ale jakże dla nas wszystkich ważnych i napędzających do działania.

Owocem tych przedsięwzięć było wykonanie gier planszowych według pomysłu uczestników oraz zaproszenie gości na wspólne rozgrywki. To integrujące spotkanie przysporzyło wiele szczęścia i radości.


J.W

 

 

 

GTranslate

 
 
images
 
 
 epuap
 
 bezpieczna szkola
 
 
 

 

stowarzyszenie za_glosem_serca

 fsnt

 

 

 

 

licznik

Odwiedza nas 15 gości oraz 0 użytkowników.

Polub nas na Facebooku