WYCIECZKA WYJAZDOWA

15 maja 2014r uczniowie szkoły podstawowej wzięli udział w wycieczce zorganizowanesnit33j wramach projektu „Fascynujący Świat Nauki I Technologii” do ZACZAROWANEGO ŚWIATA w Opolu. Zajęcia odbyły się w pięciu pracowniach eksperymentalno – doświadczalnych: Humanicum, Elektonicum, Roboticum, Instrumentarium i Machanicum. Dzieci świetnie się bawiąc, samodzielnie (oczywiście pod kierunkiem i opieką fachowców i swoich nauczycieli) wykonywały doświadczenia.

Pozwoliło to im na zrozumienie wielu zjawisk fizycznych, uzyskania odpowiedzi i wyjaśnień ich występowania i przebiegu(dlaczego nasze włosy „stają dęba”, jak działa magnes, co to jest ferryt).

Dowiedziały się czy można oszukać nasze zmysły? (między innymi węch i wzrok). Zobaczyły świat oczami muchy J Nabyły wiedzę o tym kiedy i gdzie występuje przyciąganie ziemskie, co to jest siła od i dośrodkowa, jakie to uczucie usiąść na 120 olbrzymich gwoździach, jak działa super nowoczesna drukarka 3D i czy maleńki balonik może unieść ciężar 10kg? Uczestnicy mieli okazję poznać różnorodne instrumenty muzyczne i co więcej mogli na nich zagrać!! Wszyscy okazali się niezwykle kreatywni i nie tylko przepięknie śpiewali piosenki ale i zdobyli się na odwagę by wypróbować bum bum rurki, afrykański bęben - djembe, rainmarker – zaklinacz deszczu, zestaw perkusji elektronicznej i gitary. Odkryli jak wykorzystać szklane butelki wypełnione wodą. Wielu wrażeń dostarczył dzieciom robot, który nawiązywał z nimi kontakt i reagował na polecenia w języku angielskim a na koniec poprowadził ćwiczenia gimnastyczne. Okazał się niezwyciężony!

Nie lada atrakcją okazał się segway – Stefan…. dwuśladowy, dwukołowy, jednoosobowy pojazd elektryczny, zasilany z wbudowanych akumulatorów, kontrolowany przez komputer pokładowy, który jest odpowiedzialny za utrzymanie równowagi. Jazda na nim wymagała utrzymania stanu równowagi, co wcale nie było dla nas takie proste. Trudności mogło też przysporzyć omijanie przeszkód w trakcie jazdy na nartach. Za pomocą kontrolera ruchu (kinect) mogliśmy się poczuć jak na prawdziwym stoku.

Wszyscy uczestnicy zjedli smaczne śniadanie, obiad i podwieczorek. Otrzymali pamiątkowe bransoletki, książeczki i bączki.

B.W

GTranslate

 
 
images
 
 
 epuap
 
 bezpieczna szkola
 
 
 

 

stowarzyszenie za_glosem_serca

 fsnt

 

 

 

 

licznik

Odwiedza nas 11 gości oraz 0 użytkowników.

Polub nas na Facebooku