Gabinet terapii mowy

W ośrodku działa dobrze wyposażony gabinet logopedyczny, umożliwiający pozbycie się wad wymowy. Pracownia logopedyczna wyposażona została w nowoczesny zestaw pomocy do terapii zaburzeń mowy.

Na szczególną uwagę zasługuje seria multimedialnych programów logopedycznych. Pozwala ona na dokonanie diagnozy oraz przeprowadzenie efektywnej i atrakcyjnej dla dziecka terapii najczęściej zaburzonych głosek języka polskiego. Zabawowa forma programów (odpowiednie dźwięki, animacje, "bonusy") mobilizuje i zachęca do wysiłku.

Szybko można sprawdzić poprawność wykonania ćwiczenia, skorygować błędy i uczyć się samokontroli. Odpowiednio dobrany stopień trudności ćwiczeń i oczekiwana nagroda w formie niespodzianki dodatkowo wzmacniają motywację dziecka.

Równie pożytecznymi, interesującymi dla uczniów jest szereg innych programów. Są to programy "Czytam i piszę", "Idę do szkoły", "Zamek tysiąca pytań" i inne. Posiadamy także zestaw multimedialnych programów do badań przesiewowych: "Słyszę", "Widzę", "Mówię". Program "Mówię" wykorzystywany jest w celach diagnostycznych. Logopeda może wstępnie ocenić słuch fonemowy i fonetyczny, wymowę (aspekt artykulacyjny), zasób słownictwa, rozumienie wielu pojęć, umiejętność budowania struktur zdaniowych. 

Programy "Słyszę" i "Widzę" służą do oceny słuchu i wzroku. W przypadku gdy stwierdza się problemy ze słuchem lub wzrokiem uczniowie kierowani są na badania specjalistyczne.

Gabinet Terapii Mowy

GTranslate

 
 
images
 
 
 epuap
 
 bezpieczna szkola
 
 
 

 

stowarzyszenie za_glosem_serca

 fsnt

 

 

 

 

licznik

Odwiedza nas 11 gości oraz 0 użytkowników.

Polub nas na Facebooku