Jesteśmy wśród Was

Jesteśmy wśród Was - dziś serce ma głos.

Często mijamy ich na ulicach. Gdy przechodzimy obok, z reguły odwracamy wzrok. Gdy nas pozdrawiają, nie wiemy jak się zachować. Osoby niepełnosprawne, są wśród nas od zawsze, mieszkają także w naszym mieście. Potrzebują naszej pomocy, wsparcia, często tylko obecności. No i najważniejsze – akceptacji.

To właśnie z myślą Nich właśnie w 2008 roku, przy Ośrodku Szkolno-Wychowawczym im. Wandy Chotomskiej w Głogówku, powstało Stowarzyszenie Przyjaciół i Osób Niepełnosprawnych „Za głosem serca”. Organizacja pożytku publicznego, zrzeszająca ludzi dobrej woli, którym los osób niepełnosprawnych nie jest obojętny.

Podstawowym celem, jaki obraliśmy sobie jako Stowarzyszenie, jest szeroko rozumiana pomoc osobom i rodzinom osób niepełnosprawnym oraz integracja z uczniami Szkoły Podstawowej Nr 4,Gimnazjum Nr 3 i Szkoły Przysposabiającej do Pracy w Głogówku przy ul. Batorego 2. Naszym podopiecznym pomagamy w każdy możliwy dla nas sposób. Finansujemy i dofinansowujemy sprzęt rehabilitacyjny, turnusy wypoczynkowe, sanatoryjne i rehabilitacyjne. Finansowo wspieramy przeprowadzanie badań specjalistycznych, potrzebnych do dalszej terapii osób niepełnosprawnych. Pomagamy w rozwiązywaniu problemów i załatwianiu formalności , jakie niesie ze sobą życie osoby chorej. Oprócz pomocy finansowej, staramy się przełamywać bariery, jakie istnieją w społeczeństwie w stosunku do osób niepełnosprawnych. Organizujemy spotkania, mające na celu integrację osób chorych w środowisku nie tylko lokalnym, ale także poza nim. Uczestniczymy rokrocznie w uroczystościach z okazji Dnia Godności, Pikniku Olimpiad Specjalnych- propagujących idee bezpiecznych wakacji.

Staramy się w różny sposób pozyskać finanse, potrzebne do realizacji wyżej wymienionych założeń. Od trzynastu już lat, w czerwcu przy głogóweckich Kościołach przeprowadzana jest kwesta pieniężna. Piąty rok z rzędu, organizujemy Zimowy Bal Charytatywny, cieszący się wielką popularnością w Głogówku i okolicach. Dzięki temu, że nasza działalność jest działalnością pożytku publicznego, mamy możliwość pozyskiwania 1% podatku od instytucji i osób prywatnych.

Nasza organizacja nie zatrudnia żadnych pracowników. Prace na rzecz Stowarzyszenia wszyscy członkowie wykonują nieodpłatnie. Działalność Stowarzyszenia jest też wspierana w różny sposób przez życzliwych mieszkańców, przedsiębiorców z Głogówka i powiatu prudnickiego, nauczycieli, rodziców oraz młodzież.

Prócz pomocy materialnej, otrzymujemy olbrzymie wsparcie ze strony wolontariuszy, dzięki którym możliwe jest prowadzenie świetlicy dla absolwentów Ośrodka. Dzięki pomocy chętnych osób, niepełnosprawni dorośli, którzy skończyli już edukacjęw naszym Ośrodku, mogą ciekawie i aktywnie spędzić czas na zajęciach, m.in. arteterapii, kulinarnych, terapeutycznych i opiekuńczo – wychowawczych oraz wziąć udział w różnych formach rehabilitacji. Absolwenci uczestniczą również czynnie w życiu szkoły, biorąc udział w uroczystościach i imprezach szkolnych w ciągu roku szkolnego.

Dzięki zebranym środkom, dla naszych podopiecznych, organizujemy różnego rodzaju wycieczki. Jedną z ostatnich- z okazji „Dnia Papieskiego” - był całodniowy wyjazd do Wadowic i Inwałdu. Organizujemy też cykliczne wyjazdy na basen, który jest wspaniałą formą rehabilitacji dla naszych podopiecznych. Działania te, są często jedyną odskocznią od ograniczeń, jakie niesie ze sobą życie niepełnosprawnych.

Jeśli masz ochotę poznać nas bliżej, zobaczyć jacy jesteśmy, czym się zajmujemy, w jaki sposób pracujemy i pomagamy, jakie są nasze marzenia i problemy dnia codziennego – zapraszamy z całego serca. Czekamy na Ciebie w Ośrodku Szkolono- Wychowawczym przy ulicy Stefana Batorego 2, oraz Internacie Ośrodka. Jeśli masz pytania, jesteśmy do Twojej dyspozycji pod nr telefonu 77 4372 929. Strona internetowa www.oswglogowek.pl. Zapraszamy.

Zarząd Stowarzyszenia

„Za głosem serca”

GTranslate

 
 
images
 
 
 epuap
 
 bezpieczna szkola
 
 
 

 

stowarzyszenie za_glosem_serca

 fsnt

 

 

 

 

licznik

Odwiedza nas 15 gości oraz 0 użytkowników.

Polub nas na Facebooku