W GOSPODARSTWIE AGROTURYSTYCZNYM

We wtorek 10 marca uczniowie Szkoły Przysposabiającej20150310 101115 do Pracy uczestniczyli w warsztatach kroszonkarskich oraz kulinarnych w gospodarstwie agroturystycznym u Państwa Teresy i Norberta Kern w Antoszku. Gospodarze jak zwykle na przywitanie poczęstowali nas pysznym wiejskim śniadaniem. Zajęcia rozpoczęły się bardzo pracowicie uczniowie podzielili się na dwa zespoły pierwszy pod opieką pani Ewy Rusin oraz pani Teresy Kern zajął się wypiekiem baby wielkanocnej zgodnie z tradycyjnym przepisem, która udała się wyśmienicie.

Czytaj więcej: W GOSPODARSTWIE AGROTURYSTYCZNYM

Wyjazd do gospodarstwa agroturystycznego

6 października 2014 r. uczniowie Szkoły Przysposabiającej do Pracy uczestniczyli w wyjeździe do gospodarstwa agroturystycznego Państwa Teresy i Norberta Kern w miejscowości Antoszka. Naszym celem była pomoc gospodarzom. Wielokrotnie gościliśmy u Państwa Teresy i Norberta, zawsze byliśmy ciepło przyjmowani, a teraz nadszedł czas okazania naszej wdzięczności za wszystkie miłe chwile spędzone w tym malowniczym zakątku blisko natury. Dlatego z wielkim zapałem wzięliśmy się do pracy, chcąc zrobić coś pożytecznego dla naszych przyjaciół.

Czytaj więcej: Wyjazd do gospodarstwa agroturystycznego

SPRZĄTANIE ŚWIATA - 2014

Uczniowie Szkoły Przysposabiającej do Pracy wzięli udział w kolejnej edycji akcji „ Sprzątanie Świata – 2014 ” pod hasłem „ Odkrywamy czystą Polskę”. W ramach akcji przeprowadzono w dniu 19.09.2014r. prace porządkowe wokół terenu stawu wodnego w Parku Miejskim w Głogówku. W sprzątaniu terenu parku oprócz członków koła PZW w Głogówku uczestniczyli również członkowie szkolnego koła wędkarskiego

Czytaj więcej: SPRZĄTANIE ŚWIATA - 2014

Konkurs Kompetencji

W dniu 11 kwietnia 2014 r. w Zespole Szkół Specjalnych przy DPS w Zawadzkiem odbył się Konkurs Kompetencji „ To wiem, to potrafię zrobić ” dla klas Szkół Przysposabiających do Pracy. Do konkursu przystąpiło 6 drużyn składających się z trzech uczestników. Byli to uczniowie Głogówka, Opola, Głubczyc, Dobrodzienia, Kadłuba, Zawadzkie. Naszą Szkołę Przysposabiającą do Pracy reprezentowali uczniowie Ewa Grzebyta, Marcin Florian i Piotr Florian.

Czytaj więcej: Konkurs Kompetencji

Wyjazd do Antoszki

dsc 009620 marca 2014 r. uczniowie kl. I-II-III Szkoły Przysposabiającej do Pracy wraz z opiekunami panią Arleta Ferneza i panem Jackiem Wituszyńskim oraz rodzicem Panią Zofią Polak uczestniczyli w wyjeździe do gospodarstwa agroturystycznego w Antoszce. Tam odbyły się warsztaty kroszonkarskie. Uczniowie próbowali ozdobić swoje jajko techniką rytowniczą. Polega ona na wydrapywaniu wzorów na zabarwionym jajku.

Czytaj więcej: Wyjazd do Antoszki

Wyjazd do Antoszka

20 marca 2013 r. gościliśmy w gospodarstwie agroturystycznym Państwa Kern w miejscowości Antoszka. W tym uroczym zakątku w ciepłej i rodzinnej atmosferze odbyły się warsztaty kulinarne pod „okiem” mistrzyń kuchni śląskiej, szlifowaliśmy technikę przygotowywania klusek śląskich w słodko-kwaśnych sosach owocowych.


Czytaj więcej: Wyjazd do Antoszka

Dzień Kobiet

„Świat bez kobiet byłby jak ogród bez kwiatów” 
Pierre de Brantome
Każdego roku, 8 marca pamiętamy o naszych paniach i z okazji Dnia Kobiet życzymy: Spełnienia wszystkich marzeń, zadowolenia z siebie, radości życiowej i aby każdy kolejny dzień był Dniem Kobiet życzymy Wam .... wspaniałe, niepowtarzalne Panie!

Pożegnanie absolwentów

         Dnia 28.06.2012 roku odbyło się  pożegnanie absolwentów Szkoły Przysposabiającej do Pracy. W tym roku trzech uczniów opuszcza mury naszego Ośrodka. Wśród nich są : Igor Hulisz, Roland Florian i Mariusz Żywina. 

Czytaj więcej: Pożegnanie absolwentów

Śniadanie Wielkanocne 2012

      4 kwietnia 20img 836512 roku uczniowie i nauczyciele Szkoły Przysposabiającej do Pracy zorganizowali uroczyste Śniadanie Wielkanocne. Dzięki uprzejmości Dyrekcji Szkoły mogliśmy się spotkać w większym gronie. Na Śniadanie przybyli zaproszeni goście: Pani Dyrektor Danuta Kopiec, Pani Janina Dyhdalewicz, Pani Maria Szumlicz, Pani Helena Hulisz, Pani Joanna Zdanowicz.

Czytaj więcej: Śniadanie Wielkanocne 2012

Wycieczka do kina w Opolu

           21 marca 2012 roku, z okazji pierwszego dnia wiosny nauczyciele zorganizowali niespodziankę wszystkim uczniom szkoły przysposabiającej do pracy. Była to wiosenna wycieczka do kina Helios w Opolu. Obejrzeliśmy tam film pt: „ Królewna Śnieżka” z Julią Roberts w roli głównej. Na uczestników wycieczki czekały jeszcze inne atrakcje była to pizza hut i lody. Pizza i lody były pyszne. Wycieczka była udana.

Czytaj więcej: Wycieczka do kina w Opolu

Nasza Wigilia

           21 grudnia 2011 roku tradycyjnie w szkole przysposabiającej do pracy odbyła się uroczysta wigilia. W spotkaniu tym wzięli udział uczniowie klas SPDP, uczestnicy wolontariatu, rodzice, nauczyciele, bracia prenowicjusze z tutejszego klasztoru franciszkańskiego i pani dyrektor szkoły.

Czytaj więcej: Nasza Wigilia

„To wiem, to potrafię”

         Po raz piąty 9 listopada 2011 roku uczniowie Ewa Grzebyta (kl. I) Piotr Florian (kl. II) i Marcin Florian (kl. II) wzięli udział w konkursie kompetencji „To wiem, to potrafię” w Zawadzkiem.

Zmierzyli się tam z uczniami szkół przysposabiających do pracy w konkurencji „to potrafię” (ścielenie łóżka, obieranie ziemniaków i nakrywanie do stołu) oraz w konkurencji „to wiem” (sumowanie wydatków na zakupy, rozwiązywanie krzyżówki, odpowiedzi na pytania związane z przeczytanym tekstem). Uczniowie zajęli ex aequo pierwsze miejsce wyróżniając się wśród wszystkich uczestników konkursu.

Czytaj więcej: „To wiem, to potrafię”

Pani Poseł w szkole

     W piimg 7323ątek, 4 listopada 2011 r. Specjalny Ośrodek Szkolno Wychowawczy w Głogówku gościł Posła na Sejm Okręgu Opolskiego panią Janinę Okrągły.
Uczniowie klasy I - II - III Szkoły Przysposabiającej do Pracy powitali p. Poseł oraz p. Dyrektor Danutę Kopiec. W wyjątkowej atmosferze toczyła się rozmowa na tematy bliskie naszym uczniom. Ponadto uczniowie zadawali pytania pani Poseł dotyczące jej pracy.

Czytaj więcej: Pani Poseł w szkole

Podkategorie

  GTranslate

   
   
  images
   
   
   epuap
   
   bezpieczna szkola
   
   
   

   

  stowarzyszenie za_glosem_serca

   fsnt

   

   

   

   

  licznik

  Odwiedza nas 10 gości oraz 0 użytkowników.

  Polub nas na Facebooku